Buradasınız : Ana Sayfa //Güzellik//Saçlarımızı Yıkarken ve Bakım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Saçlarımızı Yıkarken ve Bakım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Saç Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saçlar, ister erkek olsun ister kadın, herkesin vücudunda değer verdiği bir parçadır. İyi görünmek için saçların çok büyük önemi vardır. Bazen dakikalarca ayna karşısında onlara nasıl şekil verirsek daha iyi görünürüz diye zaman harcarız. Peki, sizin için bu kadar önemli olan saçlarınızı doğru ve uygun şekilde yıkadığınızdan emin misiniz?

sac yikama ve bakim nasil yapilir

Saçlarımızı Nasıl Yıkamalıyız?

Saçlarımızın kırılması, dökülmesi, yıpranması dış etkenlerden kaynaklı olabilir. Bir de saçları yıkarken yaptığınız yanlışlardan veya yapmadığınız doğrulardan kaynaklanabilir. Saçlarınıza saç bakım kremlerin uygularken elbette kuru bir saça uygulamıyorsunuzdur. Ancak, dikkat etmeniz gereken kısım saçlarınızı iyice ıslatmanız gerektiğidir. Kuru kalan saçlara sürülen saç bakım ürünleri, saçlarınıza tamamen temas etmez. Bundan dolayı, saçlarınız için en önemli kısım olan saç diplerine ulaşamaz.

Saçlarınızı yıkama şekline de dikkat etmelisiniz. Üstün körü yüzeysel yıkamak yerine saç derisine masaj yaparak dikkatlice yıkamak daha etkili olur. Şampuan kullanırken çok fazla dökmek belki size fayda sağlıyor gibi gelebilir ancak tam aksine saçlarınıza zarar verebilir. Saçınızın uzunluğuna göre yeterli miktarda şampuan kullanmalısınız. Unutmayın ki sonuçta kimyasal bir ürün kullanıyorsunuz.

Saçlarımızı Nasıl Kurutmalıyız?

Saçlarınızı kesinlikle çok sıcak su ile yıkamayın. Ilık su ile yıkamayı tercih edin. Yıkama işlemi bittikten sonra saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun. Şampuan kalıntıları daha sonra kepek, kaşıntı ve dökülmelere sebebiyet verebilir. Saçlarınızı kurutmadan önce fazla suyu saçınızdan el yardımıyla atın. Kalan ıslak yerleri havlu ile karıştırarak kurulamayın. Havluyu saçınıza sarın ve havlunun suyu çekmesini bekleyin. Gerek kalmadıkça saç kurutma makinesi kullanmayın

Saçlarımız bizler için çok önemlidir. Onları yıkarken ve bakım yaparken çok dikkat etmeliyiz. Bu yazımızdaki kurallara uyarsak, daha sağlıklı saçlar için ilk adımı atmış oluruz.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.