Buradasınız : Ana Sayfa //Bitkisel Tavsiyeler//İbrahim Saraçoğlu KOAH, Akciğer Kanseri Hastaları ve Sigara İçenler İçin Tere Kürü

İbrahim Saraçoğlu KOAH, Akciğer Kanseri Hastaları ve Sigara İçenler İçin Tere Kürü

Bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri üzerine uzmanlaşmış olan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu, katıldığı bir televizyon programında KOAH (Kronik obstrüktif akciğer hastalığı), akciğer kanseri hastaları ve sigara içenlerin akciğerlerini temizleyerek rahat nefes almalarını sağlayacak bir bitkisel kür önerdi. İbrahim Saraçoğlu’nun balgam söktürerek akciğerleri temizleyen kürünü yazının devamında bulabilirsiniz.

Saraçoğlu Tere Kürü

Saraçoğlu Tere Kürü

KOAH, Akciğer Kanseri Hastaları ve Sigara İçenler İçin Nefes Açan Tere Kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu katıldığı televizyon programında kendisine sorulan soruya şu şekilde cevap verdi;

Soru: KOAH hastalarının akciğerlerini temizleyen bir formül var mı?

Saraçoğlu’nun Cevabı:

Bir insanın kendi kendisine verebileceği en büyük ceza sigara içmesidir. Ben sigara içerenlere öncelikle bırakmalarını hızlı bir şekilde öneriyorum. Ancak gerek KOAH’sı olanlar gerek anfizemi olanlar veyahutta sigara içenler tere tüketecekler. Her ay 4-5 gün düzenli olarak bunu uygulayacaklar. Ayın 1’i 2’si 3’ü ve 4’ünde günde bir bağ tere tüketecekler. Yarısını öğleden önce, yarısını öğleden sonra tüketecekler. Evvelallah görecekler ki daha ertesi gün akciğerlerde balgam sökmeye başlayacaklar ve nefesleri açılacak. Akciğer kanseri hastaları da özellikle hastalığın solunum yetmezliğine neden olduğu aşamada tere tüketmelerini öneriyorum. Bir bağ terenin yarısını tükettiklerinde nefeslerinin açıldığını hayretle göreceklerdir. Terenin bu oranda tüketilmesinin bir tek yan etkisi vardır. İdrar yaparken hafif bir yanma hissi yaşatır.

Etiketler: , , , , , , ,

9 Yorum yapılmış " İbrahim Saraçoğlu KOAH, Akciğer Kanseri Hastaları ve Sigara İçenler İçin Tere Kürü "

 1. necati dedi ki:

  sayin hocam.
  tere tuketimini, sebze olarakmi tuketecegim.
  saygilar.
  necati.

  • admin dedi ki:

   Tere başka nasıl tüketilebilir ki? Taze olarak yiyeceksiniz hepsi bu…

   • aslı dedi ki:

    İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü tere kür hazırlanışı

    Hazırlanışı:

    Yarım litre kireçsiz kaynar suyun içine 15-16 tane tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır. Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır. Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt olarak süzülür. Süzüldükten sonra soğuması beklenir.

    Kullanımı:

    Hazırlanan bu tere kürü aç karnına ya da yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir. Tere kürü günlük taze olarak hazırlanır ve 5 gün boyunca araklıksız küre devam edilir.
    Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yaklaşık 3. günden itibaren bronşların açılacağını ve kolayca balgam sökülmeye başlanacağını belirtiyor. Sigara tiryakilerinin ise tere kürüne dönem dönem devam etmelerinin faydalı olacağını açıklayan Sayın Saraçoğlu, tere kürünün içindeki bazı kimyasal maddeler nedeniyle idrar yaparken hafif yanma olabileceğini ve bunun normal olduğu konusunda da hastaları uyarıyor.

    Gördüğünüz gibi taze olarak yemeyi değil kaynatıp suyunu içmeyi tavsiye ediyor.

    • Sandra dedi ki:

     Telese ho scoperto che Dolce e Gabbana sono accusati di aver nascosto al fisco 259 milioni di euro, di cui più della metà presuntivamente rubati agli italiani.Di questo verifico che si parla pochissimo, (mentre Rossi fu cr.itfisso)oDcveriente è soprattutto la figura da cioccolatino fatta a seguito della puntata delle invasioni barbariche in cui, assieme alla comuista allo champagne della Bignardi, davano lezioni di moralità e di estetica a Giuliano Ferrara.Perchè non lo inviti in trasmissione?

 2. SELİM ÇALIŞ dedi ki:

  tereyi salata olarak kullanabilirmiyiz

  kaçgün devam edeceği kesin sonuç alınırmı
  kuah hastalığına yeni yakalananlar için ne önerirsiniz

 3. naif kusan dedi ki:

  babam koah ne yapmam gerek

 4. Selahattin dedi ki:

  Babam akciger kansei el ve ayaklarda sisme oluyor zor nefes aliyor hirilti var simdiden tsk ederim yardiminiz icin

 5. Dilek dedi ki:

  Merhabalar annem şu anda bilinci açık olarak yoğun bakımda basınçlı oksijen makinesini bağlı kandaki oksijen miktarı bir türlü yükseltiyor acaba nasıl bir bitki kuru uygulayabilirsiniz şimdiden teşekkürler

 6. Dilek dedi ki:

  Merhabalar annem şu anda bilinci açık olarak yoğun bakımda basınçlı oksijen makinesini bağlı kandaki oksijen miktarı bir türlü yükselmiyor acaba nasıl bir bitki kuru uygulayabilirsiniz şimdiden teşekkürler

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.
Yandex.Metrica