Buradasınız : Ana Sayfa //Saç Modelleri//Hangi Yaşa Hangi Saç Modeli Uygundur?

Hangi Yaşa Hangi Saç Modeli Uygundur?

Tasarımcılar kusursuz bir saç modeline iki noktaya vurgu yapıyor: Renk ve kesim. Doğru kombinlenmiş bu ikili, kaç yaşında olursanız olun size gençliğin sırrını fısıldayacak.

20’Lİ YAŞLAR

Genç kızlıktan çıkıp biraz daha olgunlaşmaya yönelik bu yaşlarda kimileri o ağırlığı görüntüsüyle de vermek isteyebilir. Gençliğin o tazeliğini kaybetmeden 30’lu yaşların kadını olmak isteyenlere bu modern kesim ve taramayı öneriyoruz. Küt kesimli bu model, iri bigudilerle sarılarak ya da iri fırçalarla fön çekilerek hareketlendirildikten sonra köpük ile biraz dağıtıldığında çok taze bir görünüm ortaya çıkıyor. Uçlara atılan orta sarı tonlarındaki balyajlar da bu taze görünüme katkı sağlayan en önemli unsur.

20'li yaşlar için saç modelleri

20’li yaşlar için saç modelleri

30’LU YAŞLAR

Bir kadının artık hayatının şekillendiği, kariyerinin netleştiği yaşlar olan 30’lar her şeye daha fazla vakit ayrılmasını da gerektiriyor. İş toplantıları, arkadaşlar, evlilik ya da çocuk hazırlıkları ile geçen koşuşturma sırasında kendinizi “Speedy Gonzalez” gibi hissedebilirsiniz. Bu kadar yükün altında bir de bakımlı olmak gibi bir isteğiniz varsa işte size saçlarınızla fazla vakit kaybetmemenizi sağlayacak bir kesim ve renk. Modern Bob kesim, pratikliğiyle zamandan tasarruf sağlayacak.

Bob Saç Kesimi

Bob Saç Kesimi

40’LI YAŞLAR

Arka bölümü ensede biten bu modelde önler uzun bırakılarak hem hareket katıyor hem de alın bölgesindeki ince çizgilere kamuflaj sağlanıyor. Kahve tonları da henüz çok fazla beyazları olmayan bu yaş kadının rahatlıkla kullanabileceği bir ton. Eğer beyaz oranınız çoksa aralara platin balyaj atılmış sarı tonlarını da deneyebilirsiniz. Bu yaşlarda dikkat etmeniz gereken diğer bir püf noktası, artık saç boyunuzun omuzlardan aşağıda bir boyda olmaması gerektiğidir. En ideal boy, kulak altında biten boydur.

40'lı yaşlar için saç modelleri

40’lı yaşlar için saç modelleri

50’Lİ YAŞLAR

Orta yaşın en güzel ve en olgun ama dikkat edilmesi gereken yaşları olan 50’ler, beyazların da dikkatle saklanmasını gerektiriyor. Saçlardaki dökülmelerin de arttığı, kalitesinin bozulduğu bu yaşlarda ekstra bakım yapmak, saç rengini giderek açık tonlara boyamak ve en önemlisi de ya kısa ya da çene hizasında küt bir kesimle sınırlamak size çok şey kazandıracak. Ne mi? Başta sağlıklı saçlar ve tabii daha genç bir görüntü. Üstelik bu modeli, dilediğiniz zaman daha dişi bir forma da sokabilirsiniz.

50'li yaşlar için saç modelleri

50’li yaşlar için saç modelleri

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " Hangi Yaşa Hangi Saç Modeli Uygundur? "

  1. Adım var ama sana ne? dedi ki:

    15yaşlılar ucun saç modeller təqdim edin ulennnn

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.
Yandex.Metrica