Buradasınız : Ana Sayfa //Güzellik//Göz şekline göre doğru eyeliner uygulayın!

Göz şekline göre doğru eyeliner uygulayın!

Göz makyajında yapılan en büyük hata göz şekline bakılmaksızın kuyruklu eyeliner uygulanmasıdır. Kuyruk yapılarak sürülen eyeliner sadece yuvarlak ve düşük göz şekline sahip kişilere uygulanmalıdır. Siz hangi göz tipine sahipsiniz ve nasıl eyeliner uygulamalısınız?

Göz şekline göre eyeliner uygulama nasıl olmalı

Göz şekline göre eyeliner uygulama nasıl olmalı

Yakın Gözler

Yakın gözlere sahip kişiler göz pınarlarına eyeliner sürmekten kaçınmalıdır. Göz pınarlarına uygulanan eyeliner gözleri birbirine daha da yakınlaştıracaktır. Gözlerin orta kısmından başlayarak göz ucuna doğru eyeliner sürülüp uç kısmı düz bir şekilde belirginleştirilmelidir. Gözün altına ise uca yakın kısmından ince bir eyeliner çekilip uç kısmına hafif kuyruk yapılmalıdır.

Uzak Gözler

Uzak gözleri birbirine yakınlaştırmak için eyeliner göz pınarlarından başlayarak sürülmeli ve eyeliner bu bölümde belirginleştirilmelidir. Göz kapağına sürülen eyeliner belirgin sürülmeli ve kuyruk yapılmamalıdır. Gözün alt kısmı boş bırakılmalı veya göz pınarlarından başlayıp gözün orta kısmına doğru ince eyeliner uygulanmalıdır.

Çekik Gözler

Çekik gözlere eyeliner sürülürken kuyruk yapılmamalıdır. Gözlerin üst kısmına göz pınarlarından başlayıp uca doğru eyeliner uygulanır. Gözün alt kısmına ise ince eyeliner sürülmeli ve kuyruk yapılmamalıdır.

Düşük Gözler

Düşük gözlere sürülecek eyeliner gözleri yukarı doğru kaldırmalıdır. Bunun için eyeliner sürülürken kuyruk yapılmalı ve kuyruk kaşlara doğru hafif kavis verilerek uzatılmalıdır. Yapılan kuyruk gözün orta kısmından başlayarak belirginleştirilmelidir. Gözün altına ise kesinlikle eyeliner sürülmemeli ve açık renk göz kalem uygulamalıdır.

Yuvarlak Gözler

Yuvarlak gözlere kuyruk yapılarak gözler çekik gösterilmelidir. Bunun için göz pınarından başlayarak eylenir uygulamalı ve uç kısmına kuyruk yapılmalıdır. Gözün alt kısmına ise uç kısmına yapılan kuyrukla birleştirilerek orta kısma doğru eyeliner uygulanmalıdır.

Etiketler:

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.
Yandex.Metrica