Buradasınız : Ana Sayfa //Güzellik//Evde Saç Boyamanın İncelikleri

Evde Saç Boyamanın İncelikleri

Saçınızı boyatmak için kuaföre gitmek yerine evde uygulama yapmayı tercih ediyorsanız saç boyası yaparken dikkat edeceğiniz noktaları da bilmenizde yarar var. Başarılı sonuç ancak böyle çıkar.

Dışarıdan bakıldığında toplamda 45 dakikada biten bir işlemmiş gibi görünse de saç boyamak aslında bilgi ve tecrübe istiyor. İlk başlarda pratiklik kazanana kadar süre uzun olabilir. Buna takılıp kalmayın. Zamanla eliniz alışacak ve kısa sürede harikalar yaratabileceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, saçın sağlığını bozmamak, uygun malzeme kullanmak ve düzenli bakım uygulamak olmalı. İşte size saç boyasında dikkat edeceğiz noktalar.

Saç boyamada dikkat edilecekler

Saç boyamada dikkat edilecekler

  • Boya seçiminde kalıcı mı yoksa, normal boya mı kullanmak istediğinizi belirleyin. Eğer saçınızı ilk kez boyuyorsanız kalıcı boya yerine normal bir boya seçin. Eğer rengi beğenmezseniz ya da iyi bir işlem gerçekleştiremezseniz geri dönüşünüz daha kolay olur.
  • Saçınızdaki beyaz oranı, saç boyanızın rengini ve süresini belirlemede en büyük kriterdir. Eğer beyazlarınız çoksa koyu renklerden uzak durun. Doğal saç rengine yakın ya da bir ton açık rengi kullanın ki kısa süre sonra beyazlar ortaya çıktığında hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmasın.
  • Mümkün olduğunca doğal, organik boyalar kullanmaya, saçlarınızı daha az yıpratmaya özen gösterin. Organik boya kullanmıyorsanız, aldığınız boya markasının kutusunun üzerinde yazan süreden fazla saçınızda bekletmeyin.
  • Renk değişimlerinde ilk boya hiçbir zaman istediğiniz renk tonunu vermez. Ancak birkaç kez aynı boyayı uyguladıktan sonra istediğiniz rengi elde edebileceğinizi unutmayın.
  • Boyanızı yapmadan birkaç gün önce saçınızın kırıklarını aldırın. Kuaförde ya da evde saçlarınıza maske ya da bakım uygulayın. Boya, en iyi sonucu sağlıklı saçlarda verir.
  • Boya sonrası saçınızın uzun süre aynı tonda kalmasını istiyorsanız klordan ve güneşten uzak durun. Çevresel etkenlerin zararlarını engelleyecek bakım ürünlerinden, güneş korumalarına karşı önlem alan saç spreylerinden faydalanın.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.
Yandex.Metrica