Buradasınız : Ana Sayfa //Güzellik//Cilt Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Cilt Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Yüzdeki kırışıklıklar tüm kadınların zamanla dert ettiği bir sorundur. Bu kırışıklıklar zamanla yüzümüzün yapısında estetik olmayan görüntülere neden olur ve bu görüntüyü yok etmek için çözümler aramaya başlarız. Bu kırışıklıkları azaltmanın ilk yolu, yüzümüzün nem oranına dikkat etmemizdir. Bunun için hyalüronik asit içeren ürünler kullanabiliriz. Bu ürünler cildimizin nem oranını dengeleyerek esnek bir hal almasını ve hasarlı olan dokuların onarılmasına yardımcı olur.

yuzdeki kirisikliklar nasil azalir

Günlük olarak cilt bakımına dikkat etmeliyiz. Kuru ve yağlı ciltler için farklı cilt bakım yöntemleri ve ürünleri olduğunu unutmamalıyız. Yağlı bir cilde sahipseniz, yağ içermeyen nemlendirici kullanmanız gerekir.

Yağlı ciltler için evde hazırlayabileceğiniz maske tarifi:

  • 1 tatlı kaşığı bal ve limonu bir kaba koyun ve üzerine azar azar süt ilave edin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve bu karışımı cildinize uygulayın.

Kuru ciltler için mutlaka günde 1 defadan fazla nemlendirici kullanın ve bol bol yıkamaya özen gösterin.

Bir başka maske tarifi:

  • Bir muzu, bir çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı yoğurt ile karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Güneş ışınları cildimiz için zararlı olabilir. Özellikle beyaz tenli olanların güneş koruyucu krem kullanmaları gerekir. Güneş cildimizi kurutarak elastik yapısını bozabilir.

Yüzdeki kırışıklıklar yaşımızın verdiği bir şey olabilir ama bunu hızlandıran etkenler vardır. Sigara ve alkol kullanımı da cildimize zarar verir. Sigara içinde bulunan nikotinin yanı sıra, sigaranın dumanı gün içerisinde zamanla cildimize yapışır ve hava almasını engeller. Sigarayı bırakın ve bol bol su içmeye özen gösterin. Beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Vücudun B2 ve C vitamini eksikliği de erken yaşlanmaya neden olur. Düzenli olarak spor yapın ve internetten kolayca bulabileceğiniz yüz egzersizleri videolarını uygulayın.

Maske ve egzersizlerden farklı olarak, hayata devamlı gülümsemeye çalışın. Gülmek, sizi pozitif bir insan yapmasının yanı sıra, yüzümüzdeki kasların çalışmasını sağlayarak kırışıklık oluşmasını engeller.

Etiketler: , ,

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.