Buradasınız : Ana Sayfa //Saç Modelleri//2014 Ünlülerin Örgü Saç Modelleri

2014 Ünlülerin Örgü Saç Modelleri

Ünlülerin doyamadığı saç modelleri örgü saç modelleri, fazla çaba harcamadan şık görünmenin ilk akla gelen yolu. Çılgın tarzdan romantik görünüme ya da canınız nasıl isterse… Bu birbirinden güzel örgü saç modellerinin birkaç adımda nasıl yapıldığını yazının devamında bulabilirsiniz.

1- Dağınık Balıksırtı Örgü Saç Modeli

Ünlü saç stilisti Giannandrea bu modeli “moda ile romansı hızlı saç şekillendirme teknikleriyle birleştiren bir model” olarak tanımlıyor ve şöyle diyor; “Bu saç için asıl önemli olan uzunluk. Gerekirse saça postiş ilavesi yapılabilir”

Dağınık Balıksırtı Örgü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Saça nem kazandırmak için önce hacim veren köpük uygulayın, sonra fön makinesiyle kurutun. İki santimlik bukle maşası kullanarak geniş tutamlara bukle verin sertleştirici sprey uygulayın. Saçı bir tarafa yatırın ve dalgaları parmaklarınızla ayırın. Saçın üst kısmını geriye doğru tarayarak kabarık bir görünüm verin. Ensede saçı ikiye ayırın ve ayırdığınız yadan aşağıya doğru balıksırtı örün. Bitince şeffaf bir plastik toka ile bağlayın ve saç spreyiyle sabitleyin.

Dağınık Balıksırtı Örgü Saç Modeli

Dağınık Balıksırtı Örgü Saç Modeli (Maria Menounos)

2- Örgü Topuz Saç Modeli

Florida Palm Beach’te bulunan Frank Cassi Beauty’nin baş stilisti Thai Le şöyle diyor: “Bu model resmi ortamlar için daha uygun. Çünkü karmaşık yapısı romantik bir izlenim bırakıyor. Alışılmadık görünümü bana Game of Thrones dizisini hatırlatıyor.”

Örgü Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Saçı çaprazlamasına ayırın. Kulağın üst kısmından U biçiminde bir tutam saçı alın ve bir ince, bir kalın tutam olarak ikiye ayırın. İki tarafı da Fransız örgüsü yapın ve enseye doğru kıvırarak gidin. Örgüleri yukarı doğru değil, aşağı doğru toplayın. Ensede öne arkaya hizalayarak tel tokalarla tutturun. Çıkan uçlarını saç aralarına sokun.

Örgü Topuz Saç Modeli

Örgü Topuz Saç Modeli (Emma Watson)

3- Heidi Örgü Saç Modeli

California West Holleywood’tan Nine Zero One Salon’un ortağı Nikki Lee “Özellikle Jennifer’ın yüzünü çevreleyen gevşek dalgalar sayesinde bu örgü çok romantik ve yumuşak bir görünüm veriyor.” diyor ve ekliyor; “Örgüyü tokalamadan önce biraz dağıtmak daha salaş bir görünüm verecektir.

Heidi Örgü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Hacmi artırıp tutuculuk sağlamak için doku veren sprey uygulayın. Saçı iki kısma ayırın. Kulak altı hizasından iki tarafı da balıksırtı örün ve uçlarını saydam plastik tokayla tutturun. Biraz hacim kazandırmak için örgüleri elle yayın. İki örgüyü başın üst kısmında birleştirin. Tel tokayla sıkıca tutturun ve çıkan saçları aralara sıkıştırın. Yüz çevresinde kalan kısımları geniş bir bukle maşasıyla kıvırın. Saç spreyi sıkarak bitirin.

Heidi Örgü Saç Modeli (Jennifer Morrison)

Heidi Örgü Saç Modeli (Jennifer Morrison)

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2014 Sağlık ve Güzellik. Tüm hakları saklıdır. | Sitemap
Türkçe Çeviri ViraListe.
Yandex.Metrica